نخ ها از جمله ابزار و وسایلی هستند که از ابتدای آغاز تمدن و حتی قبل از آن با بشر همراه بوده اند . می توان گفت تمام پیشرفت آدمی از قدم های کوچک و گام هایی حاصل شده است ، که شاید در حال حاضر ، جزو اموری عادی محسوب شوند  چندان مهم به نظر نرسند ؛ حال آن که همین گام ها کوچک ، همین نخ که عضوی از وسایل عادی در هر خانه و کاشانه ای است ، در زمانی بسیار با ارزش تلقی می شده است ، در این صفحه ابزار دوخت قصد داریم تا شما را بیشتر با نخ و انواع آن آشنا کنیم ، پس تا انتهای این صفحه با ابزار دوخت همراه باشید .

 

پیدایش و تاریخچه:

هر چیزی که در اطراف خود می بینیم ، تاریخچه ای دارد که اگر نگاهی عمیق و ژرف به آن بی اندازیم ، قطعا داستان و آموزه های بسیاری ، دست گیر ما خواهد شد . تاریخچه ها ممکن است در طول تاریخ دچار انحرافات و تغییراتی شوند ، که البته این نکته بیشتر در باره ی موضوعات سیاسی ، حکومتی ، مذهبی ، اسطوره ها ، اقتصادی ، فلسفی و … ممکن است تا تاریخچه ی ابزار و وسایل . تاریخچه ها از این رو کار آمد هستند که در بعضی مواقع می توان با دانستن سیر تکاملی آن ها ، به ابزار و اختراعات جدیدی نیز ، دست زد و یا شاید در این بین ، به استفاده بهتر و بهینه تر ، ترغیب و آگاه شویم و ده ها دلیل و منفعت دیگر که همگی در مطالعه ، دانستن و خواندن تاریخ و تاریخچه نهفته است . و اما نخ ، این ابزار یکی از کهن ترین و قدیمی ترین ابزار های ساخته ی دست بشر محسوب می شود . در زمانی که هنوز پارچه اختراع نشده بود ، انسان نیاز داشت تا برگ گیاهان و درختانی را که از آن ها برای هر چیزی استفاده می کند ، به یک دیگر متصل کند ، برای این اتصال از گیاهان دیگری که در دسترس بود به عنوان ابزاری جایگزین نخ ، بهره می برد . اما بشر به طور متداوم در حال پیشرفت و اختراع بوده ، در این بین جزییات زندگی وی نیز ، دچار تغیراتی زیادی شد ، با اختراع پارچه و تغیر در پوشش انسان ، نخ نیز اهمیت زیادی پیدا کرد . نخ نه تنها در پوشش و لباس اهمیت داشت بلکه کم کمبرای شکار نیز از آن استفاده کردند ، به عنوان مثال از آن برای ماهی گیری بهر بردند ؛ و یا با نخ های کلفت تر ، در شکار پیشرفت کردند ؛ امروزه شاید آن نخ های کلفت را با نام طناب بهتر بشناسیم . رفته رفته بشر ، از اجناس مختلفی برای تولید نخ برای استفاده در ، زمینه های گوناگون ، را به کار برد . ضخامت های متفاوت نیز می توانستند کارایی نخ را تعیین کنند . نخ های ابتدایی تنها منابع طبیعی بود ، منابعی مانند ، بعضی گیاهان ، شاخه ها ، ریشه ها ، آوند گیاهان قوی تر ، پوست و اجزای مختلف بدن حیوانات ، دم حیواناتی که دم ها ی بلند تری داشتند مانند اسب و … . در ابتدای کشف نخ و استفاده از آن ، ابزاری و یا ماشینی برای تولید آن وجود نداشت و همه ی منابعی که انسان ها از آن استفاده می کردند ، سرچشمه ظبیعی و معدنی داشتند . همچنین پارچه هایی که استفاده می شد نیز مانند پوست حیوانات و از این قبل احناس بود ، در این بین ممکن بود با تبدیل پوست حیوانات به قطعات نازک تر و کوچک تر ، انسان برای خود ، نخ را نیز فراهم کند ، اما باز هم تغیر آن چنانی در ماهیتی که مواد اولیه نخ یا پارچه داشتند ، ایجاد نمی شد و همچنان سرچشمه طبیعی آن ، حفظ می شد و تنها تغیرات فیزیکی ، می توانستند اتفاق بی افتند . انسان می توانست از این یافته ی خود به تنهایی استفاده کند ، و یا باز هم تغیرات فیزیکی دیگری در آن ایجاد نماید ؛ به عنوان مثال ، می توانست با گره زدن و یا بافتن چند نخ به یک دیگر ، همان طور که اشاره کردیم ، نخ هایی کلفت تر و یا همان طناب را برای خود ، درست کند تا از آن در شکار ، درست کردن چادر و خانه ، پالان حیوانات و … استفاده کند . به هر حال نمی توانیم توقع داشته باشیم در  زمان های ابتدایی تمدن بشریت ، امکانات زیادی در دسترس بوده باشد تا تغییرات بزرگی را شاهد باشیم . انسان بسته به محیط زندگی خود و دیگر ابزاری که در دسترش داشت ، سعی در محافظت بیشتر و بقای خود داشت ، اگر در این بین ابزاری مانند نخ را بی تاثیر بدانیم ، می توان گفت که در حق این ابزار و وسیله ، جفا کرده ایم !

 

 

نخ گولر :

نخ گولر نیز مانند هزاران نوع نخ دیگر موجود در بازار است و جهت مصارف خاصی تهییه و تولید می شود ؛ در این بخش قصد داریم تا به دقت هر چه تمام تر  با جزییات دقیق ، به معرفی و بررسی این نخ ، بپردازیم . نخ ها مصارف بسیار زیادی دارند و تنها در خیاطی مورد استفاده قرار نمی گیرند ، در هنر های مختلف سوزنی ، بافتنی ، کفاشی ، مبل سازی و … از نخ های گوناگونی استفاده می شود که هر یک از مواد خام خاصی تولید می شوند تا هدف خود را به نحو احسن ، و به بهترین شکل ممکن ، به انجام برسانند . جهت آشنایی بیشتر ، تا انتها با ابزار دوخت ، همراه باشید .

نخ گولر از یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین نخ ها میان کار بران می باشد . کسانی که مدتی در این حرفه ، فعالیت کرده باشند ، حتما نام این نخ با کیفیت را شنیده اند . نخ گولر از جمله نخ ها و تولیداتی است که همه افراد در پی استفاده از آن هستند . البته این پر طرفدار بودن ، بی دلیل نیست و کیفیت بالای این نخ ، و مرغوب بودن آن ، زبان زد همگان است . این نخ از جمله تولیدات قدیمی نیز به حساب می آید ؛ شاید دلیل دیگر محبوبیت آن ، تاریخ چه و پیشینه ی درخشان کارخانه آن نیز باشد . این نخ از تولیدات کارخانه گولر می باشد که در ترکیه تولید و بسته بندی می شود . همه ی ما زا تولیدات بسیار با کیفیت ترک ، با خبر هستیم . حتما در اطراف خود یا هنگام خرید البسه و منسوجات ، این جمله را شنیده اید که برای تایید اعتبار و نشان دادن کیفیت کار ، از آن به عنوان تولید و کار ترک یاد می کنند . در کشور ما نیز تولیدات بسیار ارزنده و با کیفیتی در این زمینه روانه بازار شده است ، اما بین مردم این گونه جا افتاده که تولیدات ترک بسیار با کیفیت تر و مرغوب تر هستند . گولر نیز کارخانه ای است که در این زمینه به خوبی عمل کرده و توانسته مشتریان بسیار زیاد و خاصی را به خود جلب کند ؛ مشتریانی که کیفیت برای آن ها حرف اول رامی زند ؛ مشتریانی که مرغوبیت کالا را در درجه اول برای خود قرار می دهند و به بی نظیری و گفت انگیزی کار خود بهای زیادی می دهند و برای آن ارزش زیادی قائل هستند .

شرکت ما که در سال 1974 در استانبول با نام Güler Makine تاسیس شد ، از بدو تاسیس با تولید ماشین آلات نساجی برای شرکت های مطرح ترکیه اولین گام ها را در تولید نخ خیاطی و کیفیت بی نظیر امروزی برداشته است . Güler İplik که با تجربه تولید ماشین آلات، تیم کاری متخصص و فعالیت‌ های با رویکرد پایدار تنها با خود در خط شعبه خود رقابت می‌ کند. اگرچه اولین های زیادی در این بخش دارد، اما با درک محصول با کیفیت بالا و ماموریت تولید نو آورانه خود برای مصرف کنندگان کاربردی شده است . با ترکیب تخصص خود در اطلاعات و تجربه با فناوری امروز ، بیش از 40 سال به ارائه خدمات بدون وقفه ادامه می دهد . در کنار استحکام بالاتر، طول عمر محصولات شما را تضمین می کند. بالاترین کیفیت را نسبت به سایر نخ های خیاطی دارد.
GülerPolydea که با یک روان کننده فوق حفاظتی فرموله شده پردازش شده است، خواص اصطکاک خود را در طول عملیات دوخت با سرعت بالا در حد مطلوب نگه می دارد . ایجاد دوخت ثابت و ظاهر مرتب دوخت را فراهم می کند . مطابق با استاندارد های بین المللی است، کیفیت تولید آن توسط گواهی هایی که کسب کرده است پشتیبانی می شود. در محصول ما رنگ آزور ، فتالات و … که استانداردهای کیفی را رعایت نمی کنند برای سلامتی انسان مضر هستند . هیچ ماده خارجی با محتوای سرطان زا قطعا استفاده نمی شود . Güler İplik یک شرکت تولید کننده است که با محصولات خود و شیوه های سازگار با محیط زیست نمونه ای در این بخش است. فعالیت های حساس زیست محیطی خود را با گواهی هایی که دارد تایید می کند. GülerPolydea تمام الزامات محصول وگان را دارد و تولید ما توسط گواهینامه گیاهخواری ما پشتیبانی می شود.

 

نخ گولر
نخ گولر

 

انواع  :

فروشگاه ابزار دوخت از تولیدات این نخ های بی نظیر و حرفه ای در فروشگاه خود ، موجود کرده است تا مشتریان عزیز بتوانند از این محصول بسیار با کیفیت و فوق العاده ، بهره مند شوند . دو نمونه از نخ های گولر موجود در فروشگاه ابزار دوخت را ، در زیر شاهد هستیم . با کلیک بر روی آن ها می توانید جزییات بیشتری در باره هر یک به دست آورده و در صورت تمایل ، نسبت به خرید آن ها اقدام فرمایید .

 

نخ گولر نمره 2و 3 

نخ گولر نمره 15

 

گولر یکی از بهترین و معتبر ترین کارخانه هایی است که در این زمینه به فعالیت پرداخته است .

همچنین لازم به ذکر است که در انتهای همین متن ، می توانید به صفحه اصلی فروشگاه ابزار دوخت نیز راهنمایی و لینک شوید.

 

انواع محصولات مختلف در زمینه خیاطی ، لوازم یدکی ، لوازم کفاشی ، لوازم مبل سازی و … را می توانید مشاهده کنید و با خیالی آسوده به خرید بپردازی . کتگوری های مختلفی در صفحه اصلی موجود است که می توانید با توجه به نیاز و خواسته خود ، به انتخاب محصولات مختلف در دسته بندی های گوناگون بپردازید .

 

فروشگاه ابزار دوخت:

فروشگاه ابزار دوخت ، فروشگاهی است که بهترین و مرغوب تین مواد ، ابزار الات ، وسایل ، لوازم یدکی و … را برای صنعت گران و هنرمندان عزیز ، تهیه و گرد هم آورده است تا باز دید کنندگان گرامی بتوانند ، با سهولت و خیالی آسوده ، به خریدی امن بپردازند . تمامی عزیزانی که در صنعت و هنر های خیاطی ، مبل سازی ، کفاشی ، کار با چرم و … فعالیت دارند ، می توانند به راحتی ، تمام  وسایل مورد نیاز کار خود را ، در فروشگاه ابزار دوخت تهیه فرمایند . فروشگاه ابزار دوخت همچنین امکان چت انلاین را نیز برای کاربران عزیز خود فراهم کرده است ، زین پس ، تمامی شما عزیزان ، در هر ساعتی از شبانه روز ، می توانید سوالات خود را در باره ی محصولات ، نحوه خرید و … با ما از طریق چت انلاین ، در میان بگذارید تا ما در اسرع وقت ، پاسخ گوی شما مشتریان عزیز و ارجمند باشیم . مشتریان و خریدران عزیز همچنین می توانند به صورت حضوری نیز به فروشگاه مراجعه کنند ، و از خرید حضوری نیز بهره مند شود . ساعت کاری فروشگاه همه روزه به جز ایام تعطیل ، از ساعت 8:30 الی 20:30 می باشد . کابران عزیز همچنین می توانند از طریق تماس تلفنی نیز با عوامل و پشتیبانی فروشگاه بزرگ ابزار دوخت ، در ارتباط باشند و تمامی سوالات ، پرسش ها و ابهامات خود را ، مطرح و رفع نمایند . اگر قصد خرید نخ گولر را دارید نیز می توانید از طریق همین سایت ، اقدام به خرید نمایید . همچنین می توانید از دیگر اجناس و یا دیگر انواع نخ های موجود در فروشگاه ابزار دوخت نیز ، دیدن فرمایید . لازم به ذکر است که پشتیبانی فروشگاه ابزار دوخت ، آماده است تا به همه عزیزان جهت خرید ، مشاوره برساند تا خریدی با رضایت کامل را ، تجربه کنید .

 

 

از صفحه اصلی و دیگر محصولات در فروشگاه ابزار دوخت نیز ، دیدن فرمایید .

از طریق پل های ارتباطی با ما در تماس باشید .

 

از اینکه تا پایان این صفحه با ما همراه بودید ، کمال تشکر را داریم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *